Greckie restauracje w Warszawie – el Greco

Galeria

El Greco wielkim malarzem greckim był. Jedną z moich ulubionych greckich restauracji w Warszawie jest ta, która nosi jego imię, czyli restauracja el Greco w okolicach ulicy Grzybowskiej.

źródło zdjęć: zdjęcia własne z Euro2012 oraz http://elgreco-restauracja.pl/galeria/

 

Położenie – moim zdaniem doskonałe, bo praktycznie w centrum miasta. Do tego w okolicy, która prężnie się rozwija z uwagi na budowę II linii metra. Restauracja była tam wcześniej niż metro jednak.

Menu – bardzo smaczne, typowo greckie. Po posiłku możemy się spodziewać drobnego poczęstunku na koszt firmy, czyli dokładnie tak jak przywykliśmy jadać w greckich tavernach w Grecji. Restauracja dysponuje również specjalnym menu dla dzieci. Co więcej na stronie internetowej el Greco możemy znaleźć przepisy na niektóre typowe greckie potrawy.

Ceny – nie jest to najtańsza restauracja w Warszawie, ale moim zdaniem jedzenie jest warte swojej ceny.

Moim zdaniem jest to idealne miejsce na obiad z rodziną albo na służbowy lunch. Często możemy też usłyszeć tam grecką muzykę. Miejsce do posiedzenia, spróbowania dobrego greckiego jedzenia, ot tak żeby wczuć się w klimat. Warto dodać, że obsługa jest przesympatyczna w większości greckiego pochodzenia. Polecam zwłaszcza latem, bo do restauracji należy również bardzo przyjemny niewielki ogródek. Najlepiej przed urlopem w Grecji albo tuż po.

 

Reklamy

One response »

  1. Pingback: Greckie restauracje w Warszawie – Kavos | Greckomi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s