Grecja – Grecja w Warszawie – język grecki

Galeria

Odkąd po raz pierwszy pracowałam w Grecji postanowiłam nauczyć się języka greckiego. Podstawy, jak łatwo się domyślić, złapałam podczas mojego pobytu na Krecie. Alfabet dla mnie samej też nie był trudny, bo mówię biegle w języku rosyjskim, a część liter jest podobna.

 

 

źródła zdjęć:
http://e-polyglots.com;
https://portal.uw.edu.pl/web/szkola-jezykow-obcych/start;
http://grecki.waw.pl;
http://tech.ibi.uw.edu.pl/obta/hellenic_studies/psh15/.

 

Język grecki – pierwsza szkoła języka greckiego w Warszawie, którą znalazłam. Zajęcia odbywają się w wynajmowanych salach. Zwykle w szkole w centrum. Najczęściej po godzinach lekcyjnych. Zajęcia na różnym poziomie prowadzi Giannis, Grek mieszkający od dłuższego czasu w Polsce. Cena stosunkowo przystępna. To co najbardziej mi się podobało w sposobie prowadzenia tych zajęć, to na pewno wiele opowieści greckich z życia wziętych. Giannis pozwalał również przychodzić na wszystkie możliwe zajęcia, na różnych poziomach. Tak żeby posłuchać, poćwiczyć sobie. Grupy niewielkie. Zwykle miłośnicy Grecji.

E-Polyglots – pierwsza szkoła bardziej profesjonalna, która w swojej ofercie ma język grecki właśnie. Lektorzy bardzo dobrzy, zwykle filolodzy. Znają nie tylko język i kulturę, ale potrafią nauczyć. Bardzo wymagający. Różne poziomy kursów. Zajęcia zwykle odbywają się popołudniami w wynajmowanych salach w centrum Warszawy. Na co warto zwrócić uwagę, to na pewno możliwość odbywania zajęć online poprzez specjalne platformy internetowe. Ponadto raz lub dwa razy w roku kadra szkoły organizuje wyjazdy na kursy języka greckiego w Grecji, połączone z poznawaniem kultury kraju. Poza tym przy tej szkole działa wiele platform internetowych promujących Grecję i język grecki wśród Polaków.

Ponadto kurs języka greckiego w Warszawie można znaleźć również na Uniwersytecie Warszawskim w szkole języków obcych. Warto wiedzieć, że zajęcia językowe nie są przeznaczone jedynie dla studentów, a ceny są naprawdę konkurencyjne. Jeśli natomiast ktoś naprawdę chce się nauczyć języka greckiego profesjonalnie i zgłębić jego wszystkie tajemnice, najlepiej zapisać się na filologię nowogrecką na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s